3 Znamení, Že Váš Vztah Je Ve Skutečnosti Toxický

Měli jste rande muž s minulostí? Jak víte, kdy, aby mu pomohl „rozbalte jeho zavazadla“ a kdy ho pustit? Odborníci rozebrat to.

1. Situace: On je chycen v dětství a rodinné drama.“ Jako Marcy* sledoval Jorge jí rozbít tiskárnu před jejich domů, že si konečně uvědomil pravdu: Její muž byl stále věrnou kopií jeho dysfunkční rodiny. „Jeho rodiče byli zapojeni do obchodování s drogami prsten, když byl ještě dítě,“ vysvětluje její ex-přítel. „Nemyslím si, že za to, co by mu to udělalo, dlouhodobé.“

Ale Marcy, 31-rok-starý Boricua z Connecticutu, věděl, že přetrvávající problémy. „Řekl mi, že tragické příběhy o zbraň expozice a vážné gangu hovno.“ Před Marcy věděl, že to byl Jorge odráží se od „režimu do režimu“ rozohňovat, ničí jejich majetek, a obvinil Marcy, kdo pracuje 60 až 70 hodin týdně, z toho, že „zadek“, stejně jako jeho rodiče.

Ale stále zůstala. „Jsem žena, přirozeně budu se snažit a opravit všechno. Musel jsem se proměnit ho,“ vysvětluje. „Musel jsem ho učit, jak mluvit se mnou, adresa lidi bez hněvu, a ukázat respekt.“ Ale po nesčetných násilné výbuchy, ona měla dost.

I když není nic špatného na tom, chtít se živit svého partnera, Míša N. Granado, MPH, MS, zakladatel Roste Láska: Vztah Poradci radí ženám, aby upustily od léčby milence jako pacienta, zvláště pokud je to fyzicky, citově, nebo slovně. „Terapeuti mají velmi specifické hranice, odbornost a schopnost být objektivní,“ Granado vysvětluje. Pokud chcete pomoci milovaného člověka, který byl vystaven rozsáhlé násilí, povzbudit ho, aby usilovat o pomoc od odborníka.

2. Situace: má problémy s matkou. Opuštěný jeho matkou a vychovala „emocionálně zmrzačený“ babička, Leia je ex-přítel Antonio měl trapný zvyk házet záchvaty vzteku, když se dostali do boje. „Dal mi tichou domácnost, nebo brát popíchnutí na mě když jsme byli mezi přáteli,“ vysvětluje 30-rok-starý Kolumbijka z New York City. Leia zjistil, že je to vzor nemohl zlomit.

Za tři roky, Leia a Antonio by mohl namítnout, hrát hry na viníka, aby se, a opakujte. Ale Leia si uvědomil, že Antonio nikdy vlastnil až do jeho chování. „Zeptal se mě pochopení,“ akcie Leia. Zpočátku, ona empathized — měla pocit, že je opustil stejně. „Všichni máme nejistoty, které mohou hrát ve vztazích,“ vysvětluje Xiomara A. Sosa, klinické duševní zdraví-forenzní poradce a zakladatel, prezident a generální ŘEDITEL Se-Pravdu! Organizace. Když nejistota, která se rodí z rodičovské zanedbávání a zneužívání jít nevyřešené, „můžete vytvořit nefunkční vztah, který je plný chaosu a stresu.“

Na Leia naléhání Antonio šla do poradny, ale to netrvalo moc dlouho. „Jednou předmět jeho babička přišla, přestal terapie a nikdy se vrátil,“ přiznává.

Vycítil, že Antonio nikdy získat pomoc, kterou potřeboval k pohybu vpřed, Leia šla dál bez něj.

3. Situace: je abstinující narkoman. María, 31, vždy věděla, že její přítel Tomás měla těžké dospívání. Měli srdce-k-srdce o tom, jak smrt jeho otce nechal díru v jeho životě a jak on pil, aby zapomněl. Pár týdnů do datování, vzali na výlet do San Diega k odpočinku. Druhý den ráno jejich cesty, María našel Tomáše omdlel a zvratky, prázdnou láhev tequily na jeho straně. „Byl jsem nevěřícně,“ přiznává Maria. Byla si jistá, že ona by se s ním rozejít. Ale když dostala zprávu, že její babička byla v nemocnici, to bylo vystřízlivění-up Tomás, který trval na tom, že jí tam odvezl.

Teď se oženil, pár má za sebou dlouhou cestu. Když narazil na začátku jejich vztahu, María zůstal s Tomás nabídnout podporu potřeboval se zotavit. „Když jsme spolu chodili, on přerušil vazby se všemi jeho přáteli z dětství,“ vysvětluje María. „V době, kdy náš nejstarší syn byl rok starý, přestal pít úplně.“ S její podporu, a jeho vlastní tvrdé práce, Tomás se pomalu stal lepším otcem a manželem jeho rodině.

*Jména byla změněna.

Tento příběh byl původně publikován jako „Ty nevíš, Co jsem prošel“ na jaře 2014 vydání Cosmo pro Latinas.

Napsat komentář