Co je to impotence ?

Problémy s impotencí se týkají stále většího množství lidí, a to nejen v pozdějším věku, ale i mladých, kteří v důsledku toho mají často problémy s pocitem vlastní důstojnosti. Podle studie přibližně u 1 z 10 mužů ve věku mezi 21. 75. let má impotence.

Impotence – definice

Impotence jinak erektilní dysfunkce nebo impotence zrání je forma sexuální dysfunkce u mužů. Projevuje se nedostatek erekce nebo absence ejakulace, i když dosažení stavu vzrušení a předehry. Postihuje nejčastěji muže po 50. roku života, ale také mladí.

O impotenci lze mluvit tehdy, když představuje porucha, vznikající několikrát, ne sporadicky, například, v důsledku stresu, alkoholu pod vlivem alkoholu nebo silného stresu. V případě, že problém se stává závažným a brání v použití radosti ze sexuálního života, což má vliv také na kvalitu života obecně, je třeba se poradit s odborníkem a přijmout správné léčby, založené na stanovení příčiny poruchy.

Základ psychické a fyzické impotence

Impotence může rozvíjet jak na půdě psychické, jedná se pak o impotenci psychogennej, jak a na základě fyzické – pak se jedná o impotenci somatogennej nebo organické.

Impotence psychogenna je výsledkem inhibice sexuální reaktivity, které mohou být příčinou komplexů, strach před ženami, pocit hříchu a strachu před nechtěným těhotenstvím, ale také stresu v práci nebo v rozporu se psychoseksualnymi. Tento typ impotence je častější u mladých mužů.

Impotence somatogenna má místo tehdy, když poruchy erekce jsou spojeny s věkem a s bolestivou změnami, a to se děje, například, na pozadí porušení kardiovaskulární systém (v současné době je nejčastěji diagnostikována příčina impotence), na pozadí neurogennym, například, problémy s páteří, na pozadí hormonální v souvislosti s poklesem testosteronu, v důsledku nemoci látkové výměny, jako je diabetes.

Kromě toho, impotenci mohou způsobit některé léky, například ze skupiny SSRI, SNRI, léky na snížení krevního tlaku, diuretika nebo léky používané v terapii противоракового akce.

Pro ověření metody léčby impotence doporučujeme, abyste se seznámili s další článek, pohybující se v tomto tématu na našem portálu.

Napsat komentář