Co je To Opravdu chtěl Mít Přirozený Porod

Tam je hodně diskuse tam o přirozený porod, s mnoho lidí myslí, že je lepší pro dítě a ostatní myslí, že je to jen způsob, jak se mučit zbytečně. V tomto týdnu Sexu Reálnosti, pilulka-bez-predpisu.cz mluvil se třemi ženami o svých zkušenostech se snaží mít dítě staromódní (a často velmi bolestivé).

, Jak starý jsi?

Žena: 35.

Žena B: 29.

Žena C: 47.

Kolik máte dětí?

Žena: Jedna 3-rok-starý a já jsem těhotná s mým druhé.

Žena B: Dva.

Žena C:.

Pokud máte více dětí, máte přirozený porod se všemi dětmi nebo jen jedno dítě?

Žena A: neměl jsem přirozený porod s mým prvním dítětem, ale já jsem s mým druhé. S mým prvním dítětem, jsem byl zaměřen na přírodní vody, porod v nemocnici, ale nebyla jsem rozšíří, takže jsem se potřeboval dostat z C-sekce, které jsem opravdu nechtěl. Jedna ze sester řekla, že by mohla otevřít ručně, ale já bych neměl být schopen zvládnout bolest, tak bych je třeba mít epidurální. Já jsem s tím souhlasila, jen aby se zabránilo císařský řez a fungovalo to, tak jsem alespoň byl schopen mít vaginální porod s mým prvním.

Žena B: měla jsem přirozený porod u obou dětí.

Co chcete mít přirozený porod?

Žena A: začal jsem zkoumat výhody porodu do vody, a vy nemůžete vzít léky, pokud máte porod do vody. Také, moje první dítě bylo těžké zafixuje na mé hrudi a moje tělo není správně reagovat na ni, což věřím, že je, protože epidural jsem dostala při porodu. Chtěl jsem kojící jít více hladce druhý čas, což je důvod, proč jsem chtěla přirozený porod. Voda narození se zdálo jako skvělý způsob, jak řídit bolest.

Žena B: já jsem vždycky zájem o vědu za věci a přirozený porod se zdál být nejzdravější volba v nízké riziko těhotenství.

Žena C: vždycky jsem věděl, chtěl jsem, aby plně zažít narození svého dítěte, aniž by léky.

Peníze faktor při výběru přirozený porod?

Žena: Ne.

Žena B: Ne.

Žena C: Žádný.

Udělal jsi hodně studia o tom, jak přirozený porod?

Žena A: vzal jsem si hypnobirthing třídě, což bylo velmi užitečné. Rozhodně jsem potřeboval nějaký plán, jak se vypořádat s bolestí.

Žena B: jsem četla o přirozeném porodu, trvalo mnoho kurzy, a také vzal narození hypnóza třídy s názvem Hypnobabies.

Žena C: hodně jsem četla o přirozeném porodu metod a vzala na porodní tříd.

Řekl jsi někomu, že jsi přirozený porod, zatímco jste stále těhotná?

Žena: Ano, řekl jsem lidem, mým cílem bylo mít přirozený porod do vody u obou těhotenství. Myslím, že si mysleli, že jsem hipík, což já opravdu nejsem. Hodně žen by říkat věci jako, „Proč by tě mučit?“ a podobné věci, tak jsem nemluvil o tom příliš mnoho. Pokud se vám sdělit ostatním ženám, že přirozený porod je pro vás důležité, jiné ženy se zdají, aby myslet, že jste soudě je pro užívání léků během porodu, nebo se snaží chovat, jako že jste lepší než oni. Snažil jsem se jim říct, že jsem myslel, že moje první dítě mělo nějaké problémy z epidurální, a chtěl jsem se vyhnout tyto otázky s druhým dítětem.

Žena B: řekl jsem pár lidí, které jsem chtěl, aby se rozhodnou pro přirozený porod. Byli skeptický, když jsem se zmínil, že se mé první dítě, ale já bych se stal dula v době, kdy jsem byla na své druhé těhotenství, tak věřili, že jsem věděl, co dělám, protože mé školení.

Žena C: Ano. Řekl jsem, můj manžel, moji rodiče, někteří přátelé, a moji lékaři. Většina lidí byli oporou. Moje máma se obávala, i když, a jeden mužský přítel myslel, že jsem blázen. Jeden z lékařů v praxi byla také velmi odmítavá, když jsem mu řekla, že budu mít přirozený porod. On řekl něco jako, „to říká Každej, nikdo to neudělá.“ Poté, co jsem to udělal, udělal jsem nepochopil, proč on to tak cítil. Myslím, že většina žen jít, když chce dělat to, ale strach do užívání drogy, protože je to mnohem bolestivější, než si myslíte, že to bude.

Věděli jste udělat nějaké speciální cvičení před termínem připravit své tělo na porod?

Žena: Ne, dělal jsem jen hodně chůze k vyvolání porodu.

Žena B: ujistil jsem se postavit rovně, aby se vyhnuli zadní dítě, stejně jako mnoho z podřepu otevřít pánev.

Žena C: udělal jsem spoustu pre-natal kundalini jóga a hodně chodil.

Měl váš manžel/partner připravit nějak jinak?

Žena A: vzal hypnobirthing třídy se mnou. Byl velmi podporuje porodu do vody.

Žena B: vzal porodu hypnóza kurz se mnou. V podstatě to vám pomůže vypořádat se s prací tím, že se psychicky mění pocity bolesti do více příjemné pocity.

Žena C: vzali Jsme předporodní kurz, který byl zaměřen na ženy chtějí mít přirozený porod. Šli přes jaké léky nebo postupy byly k dispozici, pokud jsme změnili názor.

Měla jsi nějaké obavy?

Žena: Určitě. Bála jsem se, jak bolestivé to bude.

Žena B: myslím, že můj hlavní strach byl asi museli tlačit. Ztrácí kontrolu nad svým tělem mě vyděsilo vzhledem k osobní problémy z mé minulosti, kdy jsem neměl kontrolu nad svým tělem. Opravdu jsem chtěl mít kontrolu během velmi intimní akt narození.

Žena C: Ne, já jsem byla mnohem více vystrašená, že bych mohla skončit museli mít císařský řez.

Kde jste porodila?

Žena: V nemocnici.

Žena B: Oba se narodili v nemocnici. S první jsem udělal celou věc v nemocnici, ale s mým druhé, to začalo jako domácí porod, ale pak se stěhoval do nemocnice během tlačí fázi.

Žena C: V nemocnici.

Jak a proč si vybrat, kde chce rodit?

Žena: je Tu jen jeden OB/GYN v mém okolí, kdo umožní, aby jeho pacienti, aby porod do vody v nemocnici, tak jsme zamířili tam.

Žena B: vybrala jsem si rodit doma s mým druhé, protože to dávalo největší smysl. Měl jsem pocit, že spousta důkazů na podporu, že to bylo stejně bezpečné jako jít do nemocnice na nízké riziko maminky. Navíc moje porodní asistentka je licencován a provádí veškeré vybavení nezbytné pro téměř každé naléhavé situaci a věřila jsem jí.

Žena C: bylo To dost blízko, aby můj dům a bylo to tam, kde můj OB/GYN přináší děti.

Jste najmout dula nebo porodní asistentka?

Žena: já ne, ale kdybych to měl dělat přirozený porod znovu, já bych najmout dula. Přinesl jsem si to až můj manžel, ale on se zdál být zraněn nápad. Myslím, že si myslel, že budu brát podporu povinnosti z něj, ale on teď ví, že jsou opravdu dvě odlišné role. Chtěl jsem, můj manžel tam pro měkkou podporu, jako je tření záda, otřel si čelo s chladnou hadr, říká mi, všechno bude v POŘÁDKU, atd. Měli jsme několik skvělých sester, který převzal trenérské roli, stejně jako ujistěte se, byl jsem v nejlepší fyzické pozici, koučování mě přes kontrakce jako seržant, který byl, co jsem potřeboval, a příprava na další kontrakci psychicky.

Žena B: Jsme najal dula, kteří poskytli emocionální a fyzickou podporu pro první dítě, a porodní asistentky, kteří poskytli komplexní zdravotní péče u mého porodu doma pro druhé.

Žena C: udělali Jsme najmout dula který byl starým známým. Cítili jsme, že od té doby jsme neměli žádné předchozí zkušenosti s prací, s někým, kdo si tím prošla sama a druhých, kolikrát by bylo vhodné. Je to opravdu bylo.

To, co udělal, že, uh, a udělat pro vás?

Žena B: Moje porodní asistentka mi dala spoustu informací a podporu před narozením, aby mi pomohl překonat s rodičovskou deprese. Během porodu, byla to milá, klidná přítomnost, kterou jsem potřeboval hodně. Ona udělala nehty a díval se na film. Během tlačení, obě moje porodní asistentky si uvědomil, potřeboval jsem někoho říkat, „To je v POŘÁDKU mít pochybnosti. Víme, že je to pro tebe těžké. Jediná cesta ven je přes to.“

Žena C: měli Jsme několik schůzek před porodem jít nad tím, co práce líbí, a to, co jsem hledal ve zkušenosti. Ona také doporučuje, dobrý porod třídy, aby se a pomohl mi napsat svůj porodní plán. Během porodu, byla opravdu užitečné pro mě a mého manžela, a to jak fyzicky (například třením zádech donekonečna) a pro její koučování během tlačení. Po porodu, vzala mi placenta v chladnější být sušené, na prášek a dát do kapslí. Ona také ubytoval hned po narození a ještě několikrát v následujících týdnech.

Jste ponořit se do vody v každém bodě?

Žena: měl jsem plné vody porodu, tak moje dítě se narodilo pod vodou. Být ve vaně mi umožnilo získat v pozici, že pocit, pro mě nejlepší, který byl na kolena, naklonil se přes okraj vany. To také změkčuje pokožku, který pomáhá kůži natáhnout. Teplá voda byla velmi uklidňující.

Žena B: vzal jsem si spoustu sprchy pomoci vyrovnat, protože práce vana nechtěl vyplnit dost rychle, jakmile mé práce, zvedl.

Žena C: Žádný.

Jak jste se zvládnout bolest?

Žena: Můj hypnobirthing třídy nám dal užitečné dýchání, založený na třech fázích práce, ale většina z toho šla z okna. Neexistuje žádný skutečný způsob, jak „zvládnout“ bolest. Je to šílené, intenzivní, takže musíte být psychicky silný a aby se vaše oči na cenu. Jsem hodně křičel.

Žena B: rád bych řekl, že jsem vyrovnané čakry a udělal krásné pohanské zpěvy, ale ve skutečnosti, jsem udělal hodně nadával a dokonce vytvořil některé nové přísahá, které dříve neexistovaly.

Žena C: dýchání, má dula a manžel namasírovat záda, s skleněné láhve, jen přijmout bolest a pohybu v něm, sedící na jóga míč a odráží se. Nemůžu si vzpomenout, proč jóga míč pracoval, ale byl to dobrý pocit, a stal se moje šťastné místo během porodu.

Co jste lidi kolem sebe dělat během a po porodu?

Žena Je to nejkrásnější, co můj manžel udělal, bylo, zalijeme teplou vodou po zádech, zatímco jsem byl ve vaně. Udělal to on a off na pár hodin. On také třel některé éterické oleje, směsi do zad. Bylo to velmi uklidňující a dal mi něco, co se zaměřit při špatné kontrakce. Jedna věc, kterou jsem nečekal, bylo, že jsem potřeboval někoho, silný, v podstatě na mě křičet v průběhu kontrakce. Jsem ráda, že můj manžel nebyl ten, kdo to dělá, protože pravděpodobně bych mu ustřelil hlavu. Místo toho jsme měli zdravotní sestra, která důrazně mi nařídil, aby mé nohy široký a zhluboka dýchat během kontrakce. Poté, co dítě dorazil, jen jsem chtěla, sestřičky, aby mě a moje dítě sám. Můj manžel udělal to samé, takže jsem mohl sestra hned a dluhopisů s naším dítětem.

Žena B: To změnil z nutnosti mlčet a vědět, příteli, plné roztleskávačka, že mě znal natolik dobře, aby mi personalizované tipy na advokáta pro sebe.

Žena C: Oni by se říkat věci jako: „vypadáš skvěle!“ a „můžete to udělat!“ Oni také pomohli mi se dostat do koupelny, jak se na lůžko pro vyšetření, hladí po zádech, a roztleskávaček během tlačení. Prošel jsem se po absolvování moje placenta, takže moje porodní asistentka také pomohl uklidnit svého manžela.

Udělal jste změnu pozice během porodu?

Žena: byl jsem na občasné sledování pro většinu mojí práce, což znamenalo, že jsem byla ve vaně bez jakéhokoliv monitory na mě za 40 minut, a pak bych se dostat ven z vany a připojení stroje po dobu 20 minut každou hodinu. Když jsem byl na strojích, se pokusím stát a houpat, nebo chůze a pomalý tanec s manželem. Když jsem byl ve vaně, jsem se přestěhovala hodně, ale během kontrakce, jen jsem chtěl být na kolenou.

Žena B: jsem změnila pozice často, protože to bylo nepříjemné sedět nebo snášky dolů na můj zadek. Většinou jsem si tlačí na ruce a kolena, pak přešel na vzpřímené sezení, když jsem se potřeboval dostat hlavu odlepit od mé pánevní kosti.

Žena C: jen jsem změnil pozic, když jsem šel na záchod, nebo mám na stole na zkoušky.

Jste jíst během porodu?

Žena: Můj doktor OK by malé občerstvení, tak jsem vzal nějaké oříšky a sušené ovoce. Měla jsem dva dlouhé práce a myslím, že paliva z jídla byl velmi ochotný. Porod je nejvíce intenzivní cvičení, které jste kdy měli. Nemůžeš běžet maraton na lačný žaludek, tak jak můžete očekávat, že mít dítě na lačný žaludek?

Žena B: snědl jsem celou dobu mého porodu a to pomohlo udržet svou energii nahoru. Jedla jsem kuřecí hrnec koláč a banány. Nicméně, jsem se hodit-moje kuřecí hrnec koláč, když mi bylo kolem 7cm rozšířené. Měla jsem uvízl s měkké potraviny.

Žena C: Žádný. Dostal jsem hlad během porodu, ale dula a sestra mě nenechala jíst.

Jak jste se uklidní, v průběhu porodu?

Žena: jsem stále světla nízká, měl můj iPod, hraje uklidňující playlist jsem si vytvořil pro narození, se odrazil na velké jóga míč, obešel porodnici. Jsem tancoval ploužák s mým manželem hudby. Hnutí pomohl. Jsem také rozptýlené některé éterické oleje a měl můj manžel, masírovat dolní části zad s esenciálními oleji.

Žena B: Můj hlavní způsob zvládání ignorovala kontrakce, dokud se stal tvrdě pracovat, spát, stejně jako je to možné, a dostat chiropraxe úpravy a masáže.

Žena C: Masáže, dýchání, meditaci. Nechtěli zbavit bolesti, ale dovolili mi jít dál se přes to.

To, co bylo nejvíce efektivní zvládání bolesti během porodu?

Žena: Stěhování, dostat se do polohy na kolenou, hudba, éterické oleje, masírovat dolní části zad, kymácející na velké jóga míč, byl ve vaně, se zaměřením na hypnobirthing počítání a dýchání metody. Nejlepší bylo dostat se na kolena a houpající se.

Žena B: Můj hlavní formu úlevy nadával, abych byl upřímný. To dává smysl. Věda prokázala, že říká sprostá slova, uvolňuje, zmírňuje bolesti, endorfiny.

Žena C: dula a manžel masíroval můj dolní části zad, s gumovou vztahuje skla láhev s vodou. Také jsem hodně hluboké dýchání, zatímco se zaměřením na mantru nebo hudbu. Všichni mi hodně pomohlo.

Nejméně efektivní?

Žena: dechová cvičení jsou užitečné na začátku, ale kolem 6-7 centimetrů, věci opravdu intenzivní. Není tam žádná taková věc jako lék na bolest, takže musíte dát do bolesti, a připomenout si, že každá kontrakce vás dostane blíže k dítěti.

Žena B: nejméně efektivní věc pro mě bylo, když se sprchuje, aby podpora v pohodlí, ale to může být jen proto, že jsem neměl možnost ponořením sama ve vodě.

Žena C: N/A.

Byl tam nějaký bod v rodném když máš pocit, jako bys chtěl použít léky?

Žena: Můj manžel stále dělá legraci ze mě za to. Byla jsem asi 7 centimetrů, a začala jsem křičet na drogy. Zdá se, že jsem řekl něco ve smyslu, „já si vezmu něco, dej mi něco.“ Můj manžel a sestra mi řekla, že jsem byl tak blízko cíle, a pracoval jsem přes to.

Žena B: samozřejmě. Mnohé maminky udělat, zeptejte se na léky během poslední části práce, a nebyl jsem jiný, ale já jsem tlačil přes to.

Žena C: v určitém okamžiku v aktivní pracovní myslel jsem, že, jo, chápu, proč lidé užívají drogy a že jsem je mohl chtít. Rozhodl jsem se prosadit se svou přirozeného porodu, protože jsem nemohla ani představit, jak bych se dostat na postel a v pozici, aby si obří jehly uvízl v mé páteři. Byl jsem také strach, jak se dostat epidurál, bolest hlavy/bolest páteře slyšel jsem o tom. Plus, měl jsem zkušenost, kterou jsem chtěl!

Měla jsi nějaké bolesti nebo zdravotní problémy po porodu? Jak jste s ní zacházet?

Žena: byl jsem trochu bolest v týdnech po narození a vzala jsem si ibuprofen. Také jsem dělal „padsicles,“ kde bych se směs vody, levandulového esenciálního oleje, a alkohol-free witch hazel a nalijte ji na sanitární pad, pak dal do mrazáku. To pomohlo se s otoky.

Žena B: Po porodu podruhé, křeče v ošetřovatelství bylo horší, ale moje porodní asistentky mi řekl, že je to normální pro všechny ženy.

Žena C: Jen pocit, že vůz zasáhl mé hrudi z tlačení. Měl jsem nějaké divné svědění/vyrážka po narození. Oni nikdy nepřišli na to proč, ale to šlo pryč.

Pokud jste mohl udělat něco jinak v každém okamžiku, co by to bylo?

Žena: Jak dula by byl dobrý, ale měl jsem velké zdravotní sestra. Nechtěl jsem dělat nic jiného jinak.

Žena B: asi bych zůstal doma, protože mám pocit, že by bylo v pořádku tam. Ale v té době, to byla volba, že jsem potřeboval udělat s tím, jak jsem se cítil, a informace, které jsem měl.

Žena C: nenechat je mi Pitocin (lék používaný k urychlení kontrakce, které se často dávají do přirozeného porodu maminky, aby jim pomohla projít placentou.) Moje placenta byla zjevně obrovská, a když to vyšlo tak silně, měla jsem poporodní krvácení, kde jsem ztratil tolik krve mě dali v porodnici na JIP přes noc.

Co si myslíte, že největší mylné představy o přirozeném porodu?

Žena: V přirozené porodní komunity, říká se, že přirozený porod není bolestivé, ale je to tak. To bolí a je to OK. Jen musíte být psychicky silný, aby se pohybovat přes to.

Žena B: největší mylná představa je, že ženy volí přirozený porod pro vychloubání práv. Existuje mnoho důvodů, proč porodní přirozeně může být prioritou pro některé, jako například kontrolu těla, nebo někdy to může být jednoduše v důsledku historii rychle a zběsile práce.

Žena C: Že je to nemožné. Ženy porodila přirozeně po tisíce let.

Jakou radu byste dát na jiné ženy, které jsou s ohledem na přirozený porod?

Žena: Nezapomeňte, že ženské tělo bylo dělat navždy, a můžete to udělat taky.

Žena B: můžete to udělat! Určitě najmout dula, ale také si pamatuji, že jste o nic méně matka, pokud vaše narození nemá jít podle plánu. Chcete zdravé dítě, ale také zdravá máma.

Žena C: Pokud se chystáte dělat to, ujistěte se, že udělat hodně prenatální jóga. A pro jistotu si dula! Také, mít porodní plán a poskytnout kopii svého lékaře, zdravotní sestru, a porodnici údajů, takže nemají nabídnout léky, které nechcete.

Napsat komentář