Jak jsem se k Mému Tradiční Latino Otec

Každý, kdo ví, můj otec ví, že má bez filtru. On bude říkat cokoli a všechno, co přijde na své mysli, bez ohledu na to, jaké téma je, jak je to urážlivé, nebo kdo je poslouchá. To je často důvod, že on zůstane ticho ve veřejném prostoru, tak, aby nedošlo k urazit cizince. To je také důvod, proč, když jsem přišel k němu na telefonu minulý rok, když jsem byl ve škole, když mi řekl, že mě pořád miluje, tak jsem mu věřil.

Moje matka věděla, že se mi líbí ženy od 18 let. V té době, ona nevěděla, proč jsem byla tak naštvaná, že můj „kamarád“ z práce náhle přestal mluvit se mnou. Když se ptala, proč plakal jsem o tom, vyhrkl jsem v slzách, „Protože jsem ji měl rád, a políbili jsme se, OK?“ Po tom, ona se stala velmi tichý a tak Já, I když to bylo její poprvé, co jsem slyšel to ode mě přímo, nemyslím, že by to chytil ji nepřipravenou. Věděla, že moje kamarádka z práce byla lesbička, poflakovali jsme se po práci hodně, a když jsme nebyli spolu, jsem byl vždy její posílání sms zpráv nebo mluvit o ní.

Nebylo to poprvé, co jsem řekla mámě, že něco při zachování to z mého tátu. Vždy jsem se cítil mnohem pohodlnější sdílení věcí s mámou, kdo poslouchá mnohem víc, než mluví. Vyrůstat, bál jsem se, jak můj otec, Puerto Rican muž, který vyrůstal s tradiční Latino hodnoty, bude reagovat. Moje matka a já, držet to v tajnosti od něj dávalo největší smysl.

Jako femme-prezentace, růžová-milující, styl a krása-posedlý Latina, to nebyl těžký úkol. Nemyslím si, že by kdy poznal kdyby to nebylo pro to, že najednou jsem byl s ohledem na pracovní místa a vyhrávat ocenění, které najednou měla písmena „LGBTQ“ před nimi. V rámci jednoho semestru na škole, začal jsem psát pro školní LGBTQ+ oddíl, získal stipendium pro mé vedení v LGBT komunitě ve škole, a dostal práci, kde budu poskytovat podporu pro LGBT prváci na kolejích. Takže, když ptal se jednou v noci na telefonu, kdyby tam byl důvod, proč jsem se najednou začala dostávat všechny tyto velmi zvláštní příležitosti, vyhrkl jsem, „mám rád holky.“ Pravdu, když jsem to udělal, smál se. Když se otec směje, můžete nikdy říct, co to znamená, protože on má tendenci smát se na všechno. Mé srdce přeskočí několik úderů, jak jsem se nervózně zasmál se spolu s ním. Když nakonec po něm, „OK, to je vše, co musel říci. Miluji tě,“ jsem byl schopen znovu dýchat.

Dokud výslechu, který následoval další den na telefonu.

„Znamená to, že jsi gay?“ „Ne, znamená to, že se mi líbí holky.“ „Takže jsi bi?“ „Ne, proto, že listy se celá pohlaví spektra.“

Jakmile letěl z mých úst, mohla jsem si představit své husté černé obočí svraštilo spolu. Teď jsem se opravdu ztratil a já si uvědomil, že jsem musel ustoupit. Můj otec, stejně jako většina Latinos z jeho generace, neví nic jiného, než gay, hetero a bi. Co se týče pohlaví spektra, věděl o trans lidi, ale to je asi tak všechno. On nevěděl, že gender a sexualita existuje na spektru, které je neomezené, a zcela na jednotlivce a to, jak chtějí žít své životy.

Tak jsem to vysvětlil sám.

„Já, stejně jako všichni. Mám rád lidi, mám rád holky, ale taky jako lidi, kteří se nechtějí identifikovat s některou pohlaví, a také se mi líbí, trans lidé. Technický termín je pansexuální, ale já nejsem moc nadšená, protože mám pocit, že to zní, jako mytické stvoření. Tak jsem obvykle tendenci držet s queer.“

Připravoval jsem se na stingingly ofenzivní reakci. Byl jsem překvapen, když tam bylo více otázek.

„Takže jsi chodil s holkou, která se cítil jako chlap, a chlap, který se cítil jako holka?“

V tuto chvíli jsem se rozhodl, že bych se nechat poučit o tom, jak trans-ness nevyšlo, jako, že na další den a jen řekl, že ano. Myslel si, že některé více a řekl OK. Když jsem přišel domů, následující týden, měl další otázky.

„Co mám říkat lidem, když se budou ptát?“

To byl okamžik okamžik hrůzy pro mě. Byl jsem stále v procesu coming out, aby lidi, a hlavně ve škole ve Wisconsinu, ale ne v mém rodném městě New York. Myslel jsem, že o tom na chvíli, a rozhodl, že pokud se rodiče měli zádech, nechtěl jsem opravdu záleží na mé všetečné členy rodiny nebo lidí v mém okolí to zjistit. Snažil jsem se uzavřít mír s tím, kdo jsem byl, a co je důležitější, cítil jsem se v bezpečí, aby vyšel. Tak jsem řekl, můj otec, říct lidem přesně to, co jsem mu řekl:, Že jsem měl rád lidi.

„OK,“ řekl. „Nestydím se říct lidem o své dceři. Já jen chci, aby vypadalo, že vím, o čem mluvím.“

Můj otec a já jsme první, kdo se dostat do hádky o ničem, (moje matka láskyplně vybízí, abychom cabeziduros, nebo „seriózní“), a moje sexualita je téma, které vím, že opravdu musím držet mé pohodě, když ho chci pochopit. Jen v poslední době, on komentoval můj mladší bratr se chová učitel, říkají mu „královna.“ Když jsem mu řekl, „Že to není v POŘÁDKU,“ zeptal se, „Proč?“ Řekl jsem, „je to člověk, a to je stereotyp,“ a on se jen zasmál. Byl jsem a stále jsem velmi rychle zkontrolovat, když mu říká, urážlivé věci, jako že.

Ale také vím, že se snaží. Jedním z nejzajímavějších okamžiků přišel minulý týden, když můj otec a já jsme mluvili o mé budoucnosti. Místo toho, říká manžel, poprvé, řekl partner. To bylo něco tak malého, ale dotklo se mě to tolik. Ukazoval, že on byl opravdu snaží pochopit a respektovat svou identitu. Je to jemné změny v jazyce, jako jsou tyto, které mohou znamenat pro člověka.

Mé zkušenosti s mým otcem v žádném případě, je odrazem na zkušenosti z jiných queer Latina žena. Toto je cesta, která můj otec a já budeme sami, a vím, že existují i jiné rodiny, kteří tam měli lepší, horší, a podobné zkušenosti. Můj otec je stále klást otázky, a já vím, že bude i nadále tak dlouho, jak on je má. Budu pokračovat, aby se ho opravit, zkontrolovat ho, a odpovědět na tyto otázky v nejklidnější způsob, že mohu. Ale co je nejdůležitější, vím, že mě miluje dost, aby se ptát na tyto otázky, a na konci, to je vše, co mohu opravdu zeptat se ho.

Napsat komentář