Láska Zvyk, Musíte Se Naučit,

Konvenční vztah moudrost diktuje, že vyjádření správnou věc během hrubé záplaty — jako po ztrátě zaměstnání nebo zničující smrt — je důkazem, že vy a váš chlapík mají silné pouto, že? Ne tak rychle. Vědci, kteří studovali páry interakce říct, že nejšťastnější páry jsou ty, kteří reagují pozitivně na jejich partnera úspěchy. „To byl nejsilnější prediktor současné a budoucí spokojenost ve vztahu,“ říká Shelly Štít, PhD, profesor psychologie na University of California v Santa Barbaře, který vedl studii. Přečtěte si, kdy použít tyto klíčová slova, tvůj chlap je touha.

Proč je To Tak Silné

Příznivé zpětné vazby dělá víc, než jen lichotit. „To potvrzuje úspěchy, ale také potvrzuje svůj vztah tím, že ukazuje, že jste dostat to, co je důležité k sobě navzájem,“ říká Michele Marsh, PhD, klinický ředitel Rady pro Vztahy v Filadelfie. Navíc, mluvíš se svým klukem o tom, co se stalo umožňuje mu prožít to trochu, jen tentokrát bude spojovat pozitivní rush s vámi. Reverzní reakce se také říká. Pokud nejste nadšený tím, co váš muž se domnívá, win, to vyjadřuje, že může být žárlivý, vyhrožoval, nebo prostě není zájem. To může být důvod, proč páry ve studii, kteří nebyli nadšeni navzájem štěstí byly více pravděpodobné, že rozbít.

Ukažte, Že Jste Nadšená

Některé úspěchy jsou snadno identifikovat, jako novou práci, ale malé triumfy stojí za vychvalováním. Dejte mu emocionální potlesk, když zmiňuje dostat kompliment, jako postproject chválu od svého šéfa. Také oceňuji, jak on se zabývá nepříjemné situace. „Interpersonální konflikty mohou být extra stresující pro lidi, tak slyšel, že se držel dobře, může být velmi obohacující,“ říká Marsh. Aby se vaše odpovědi rezonují mimo pat „gratuluju,“ zeptejte se na podrobnosti („Jak jsi to zjistil?“) nebo potvrdit, jak tvrdě pracoval na něčem („Vaše hodiny studovat se opravdu vyplatilo!“). Další způsob, jak stupňovat své vzrušení je poukázat na určitý rys, který hrál jeho část („nejsem překvapen, že jsi tak houževnatý!“). „Uznává, že jeho účast v větší obrázek ukazuje další úroveň porozumění,“ říká Štít.

Dostat Ho, aby Vám Zvýšit

Zasloužíte si uznání. Pokud váš chlap není přehnaný o své úspěchy, by to mohlo být, že neví, jak důležitá je jeho podpora je. Takže vodítko, jako je tento: Když se něco velkého chystá, mu dát výpověď, jako odpočítáváme poslední dny. Nebo jen říct, „stalo se Něco skvělého, a já to chci oslavit s tebou.“ To mu umožňuje vědět, že je to velký problém. Když se má podělit o úspěch, ať vím, později — jako další den, nebo v posteli post–slavnostní sex — to si vážil toho, že za tebe tak šťastná. „Pokud řeknete, že něco udělala dobře, že si to bude pamatovat a být více pravděpodobné, že zopakovat,“ říká Marsh.

Napsat komentář