Test, Který Může Zachránit Život

Ok, takže žádná žena se těší její roční návštěva gynekologie. Koneckonců, není nic víc nepříjemné, než ležet na vyšetřovacím stole, oblečený jen v chatrném papíře, župan, s nohama ve studené kovové třmeny. Samozřejmě, že si jen chcete naladit ven, nebo počítat skvrny na stropě. Ale je to více než kdy jindy důležité, že víte, co se děje v těch krátkých chvílích během vyšetření, kdy lékař je podávání váš Pap test. Důvod, proč? I když Pap test se snížil počet úmrtí na rakovinu děložního čípku o 70 procent, protože to bylo představeno v roce 1940, to je daleko od dokonalý. Některé studie ukázaly, že až 55 procent standardní Kaší přinést falešně negativní výsledek, což znamená něco, co by mohlo být špatně, ale test nic detekovat. A malé procento vrátit označeny nedostatečné pro hodnocení, což znamená, že budete muset snášet ty třmeny znovu. Ale tam je to relativně nová verze Pap nazývá ThinPrep. To je nejen považován za přesnější než ten, který jste pravděpodobně dostat od svého gynekologa, ale také to může ušetřit mnoho bezesných nocí zjišťováním viníka (ve většině případů, jeden konkrétní STD) za abnormální výsledek mnohem rychleji, říká Joseph Livoti, porodník a gynekolog v West Islip, New York. Tak čtěte dál pro nejchytřejší a nejnovější způsoby, jak chránit své reprodukční zdraví, stejně jako krok-za-krokem průvodce o tom, co dělat, když vaše Pap vrátí abnormální.

Anatomie Pap Test
Co tento postup má … a ne … odhalit
Za prvé, některé základy: „Během testu, lékař škrábanců některé z buněk ze sliznice děložního čípku,“ vysvětluje Suzanne Trupin, M. D., klinický profesor porodnictví a gynekologie na University of Illinois College of Medicine v Urbana-Champaign. (Pokud jste někdy pocit, že jste ve tmě, zeptejte se svého gynekologa, jak popsat, co dělá, když jde spolu.) Buňky jsou pak odeslány do laboratoře a kontrolovat případné změny, které by mohly znamenat problém. I když některé abnormální Pap výsledky jsou způsobeny zánětem nebo vaginální infekce, nejvýznamnější změny v buňce jsou způsobeny tím, že jeden viník-lidský papilomavirus (HPV) je sexuálně přenosné onemocnění, které postihuje až 85 procent žen, u nějakého bodu v jejich životech a je hlavní příčinou rakoviny děložního čípku. Ale s HPV není trest smrti; ve skutečnosti je to daleko od něj. Existuje více než 200 typů HPV, a většina z nich jsou neškodné. Pouze 17 vysoce rizikové kmeny jsou považovány za prekurzory karcinomu děložního hrdla. (Kmenů, které způsobují genitální bradavice jsou nízké riziko typ.) Ale i infekce s vysokým rizikem, kmen, neznamená, že žena je zaručeno, že k rozvoji rakoviny. Překvapivě, v neuvěřitelných 99 procent případů, všechny kmeny HPV zmizí na jejich vlastní v asi 12 až 18 měsíců. Rakovina děložního čípku je vzácná a obvykle trvá více než deset let rozvíjet, ale s 4,400 úmrtí na nemoci ve Spojených Státech v loňském roce sám, stále je třeba mít Pap. (Padesát procent rakovina děložního čípku případy se stalo u žen, které nikdy neměl na test.) Tady je to, co všichni-důležité Pap je schopen.

To může:

Identifikovat (ale ne diagnostikovat) podezřelé buňky, které mohou být prekancerózní nebo rakovinné Diagnostice vaginálních infekcí, jako jsou kvasinky nesmí:
Obrazovka pro většinu Pohlavně přenosných chorob (s výjimkou nových ThinPrep verze, které budeme brzy vysvětlit), Test na těhotenství Odhalit rakovinu dělohy, vejcovodů nebo vaječníků

Spolehlivý Váš Pap
Tyto jednoduché kroky vám maximalizovat své šance na získání co nejpřesnější Pap test výsledků je to možné.

  • Naplánovat schůzku mezi 10 a 20 dní po prvním dni poslední menstruace. Přetrvávající menstruační krev by mohla zkreslit výsledky.
  • Nepoužívejte vaginální léky, spermicidy nebo lubrikanty na 48 hodin před zkouškou.
  • Nemám sprchu po dobu 48 hodin před zkouškou. (Neměl bys být sprchování stejně!)
  • Nemají sex po dobu 48 hodin preexam.

Jaký Druh Pap Požádat O
Tam není jen jeden způsob, jak jít. Zde jsme porovnat metody a pomůže vám vybrat ten, který je nejlepší.
Standardní Pap Test
Váš lékař používá malé plastové nebo dřevěné zařízení, které vypadá jako špejle od nanuku, aby skřípání některé buňky z povrchu děložního čípku. Ona stěry buněk na sklíčku, který je pak poslal do laboratoře pro testování. Nevýhoda: buňky mají tendenci se shlukovat na snímku, který dělá to těžké číst, a asi 80 procent buněk se trápit s škrábání zařízení.
ThinPrep
Váš lékař sbírá buněk pomocí malé plastové koště, které vypadá jako nápoj míchadlo a pak oplachuje buňky do nádoby s kapalinou, který je dobrý ze dvou důvodů: „Více buněk jít do laboratoře pro testování, a technik lze filtrovat ven jakékoli krve a hlenu, což vzorku snadněji číst,“ říká Dr. Livoti. „ThinPrep skutečně snižuje míru falešně negativních o 30 až 40 procent.“ To znamená, že je větší šance, že váš lékař bude chytit potenciální problém brzy. Ale to není všechno: Protože ThinPrep zachycuje tolik buněk, budete mít také nějaké zbyly, které pak mohou být kontrolovány na HPV a dokonce i chlamydie a kapavka hned, pokud váš výsledek testu vrátí abnormální-možnost, která neexistuje, s pravidelnými Kaší. I když ThinPrep je dražší než tradiční stěr (45 dolarů na 60 dolarů proti $25 až 40 dolarů), většina velkých pojišťoven krytí. A přesto mnoho žen nejsou vědomi ThinPrep — v průzkumu ženy na Kosmopolitní webových Stránkách, 75 procent nikdy neslyšel. Takže když si naplánovat další schůzku, ujistěte se, že říct sestře, nebo lékaři, že jste chcete-ThinPrep Pap test. (Viz „Je Váš Lékař v Temném Středověku?“)
Endocervikální Kartáček
Pokud váš lékař nenabízí ThinPrep, vaše další nejlepší sázka je, aby ji požádat, aby použít nástroj tzv. endocervikální kartáček (jako Cytobrush, který připomíná řasenku hůlka) kromě standardní špejle od nanuku. „Oblasti, kde se rakovina děložního čípku se obvykle začíná, je těžké dosáhnout, takže s tradiční odběr vzorků nástroj, je to snadné přehlédnout nejdůležitější buňky,“ říká Louis Kuritzky, md, klinický asistent profesor společenství a rodinné medicíny na University of Florida v Gainesville. Tyto štětiny z kartáčku se na tvrdý-k-dosáhnout stěny vašeho děložního hrdla. (Mnozí lékaři dokonce používají oba kartáče a ThinPrep koště sbírat tolik buněk, jak je to možné.) Kartáč metoda je o něco více nepříjemné než běžné Pap nebo ThinPrep, ale váš lékař je více pravděpodobné, že získat použitelné mobilní vzorku.

Je Váš Lékař v Temném Středověku?
Prvním krokem k zajištění nejlepší možné péče začíná zde.
I když cesta zpět v roce 1996 US Food and Drug Administration prohlásil, že ThinPrep Pap test byl „výrazně účinnější,“ mnoho docs jsou stále používají starší, méně spolehlivé stěr ze zvyku. Ve skutečnosti, jen 50 procent všech Pap testy jsou dnes provádí pomocí ThinPrep, podle mluvčí Cytyc Corporation, test je výrobce.

Postexam Ukazatele
Před vámi hlavu ven ze dveří, zeptejte se svého gynekologa, když můžete očekávat, že vaše výsledky-a jak. Méně než polovina žen v Cosmo‚s on-line průzkumu, řekl, že obdržel telefonát od jejich lékaři o jejich výsledky. „Pokud váš lékař má ne-zprávy-je-dobré-news politiky, řekněte recepční, raději zavolejte nebo poznámky, takže si můžete být jisti, že vaše výsledky nebyly ztracené,“ naznačuje Dr. Trupin. Pokud to není možné, zeptejte se, když se předvídat své výsledky přicházejí a zavolejte do ordinace sama. Také, zjistit, jestli budete potřebovat jakékoliv doplňující postupy. „Vždy se zeptejte se svého lékaře, Kdy mám zase přijít? „nebo“ budu potřebovat nějaké další testy?‘, takže víte, co se od vás očekává,“ říká Dr. Trupin. Zapisovat je dolů předtím, než jste zapomněl.

Napsat komentář