Zde je, Jak Si Opravdu myslíte O Svého Manžela, Jakmile se Stane Tátou

Na poslední neděli, moje dcera je pozdě nap vrazil jí spát později, než je obvyklé, a můj manžel a já jsem potřeboval najít způsob, jak spustit dolů hodiny. Tak jsem trval na rodinný výlet do Ikea, které jsem se naučil při našem příjezdu, je vlastně zkoušel a trued rodičovství hack. Vážně, obchod byl zcela obsazen rodiče, kteří neměli GAF. Hemnes komody a křesla Poang vzal místo prolézačky a houpačky, uličky mimochodem ucpané kočárky. Na místo byl nový rodič utopie, kde se vaše dítě může relativně bezpečně jen být, i kdyby jen proto, že všichni ostatní dělají totéž.

Byli jsme nechat naše 1-rok-starý, aby tváře v zrcadle se na sebe do nově zrekonstruované lázně showroom, když jsme viděli ještě pár s dítětem v závěsu.

„Oh, budete mít zbrusu nový!“ Jsem nadšený s vlnou máma tlačila prázdný kočárek, zatímco její manžel v náručí malého chlapce.

Žena se usmála a řekla mi, že její syn byl 2,5 měsíce staré. A také, že byl umírající se dostat ven z domu, a tak navrhl Ikea výlet. Soudě z její krásné, na míru šaty a stylové boty, jsem předpokládala, že to dostal celý rodičovství v rekordním čase. (Také, ona už zjistila, Ikea „rande,“ vzhledem k tomu, trvalo mi celý rok, narazí na tuto velikost.)

Pak jsem se jí zeptal — jak bych se zeptat každý, kdo někdy šel přes vzrušující, vyčerpávající proces vychovávat dítě — jak se jí vede.

Ona okamžitě vzal za ruku a vytáhl mě stranou. „Můžu se tě na něco zeptat?“ řekla. Aniž by čekal na odpověď, že vyhrkl: „jsi začal nenávidět svého manžela poté, co jste měli vaše dítě? Budu někdy ne nenávidět svého manžela?“

A mé srdce zlomil málo, že nikdo řekl, že se to žena, jedna z nepopiratelné pravdy rodičovství: Existuje tolik pomíjivé, ale pálení a akutní okamžiků, když budete nenávidět váš partner s takovým elánem, že jste kdysi vyhrazena pro lidi, kteří žvýkají s otevřenou pusou.

Tato další nová máma musela být jasnovidec. Jistě, ona by nechtěla, abych to, pokud už nějak věděl, že jsem měl pocit, stoupající, kypící vztek na svého manžela po mnoho neškodné věci během našeho prvního roku rodičovství. Jako když si vyčistil zuby tak hlasitě, před spaním, že se probudil dítě. Když zavřel zadní dveře příliš nahlas a vzbudil dítě. Když on zapomněl zavřít dítě brány a náš pes běžel po schodech nahoru a do našeho dětského pokoje, stejně jako ona šla dolů pro zdřímnout … … a vzbudil dítě. Tam byl čas, že neutáhla naše dítě plenky bezpečně, a oba jsme skončili na něž v zádi. A ráno, já vám kluk ne, když se dostal sám sebe misku cereálií a posadila se na snídani, když jsem držel naši dceru, rozptylovat se loutkové divadlo.

Ale nikdy nebudete vědět, vztek — spalující, viscerální vztek — jako když někdo, kdo spal přes noc, řekne, že jsou unavení. Ještě více, takže pokud tato osoba se stane být váš manžel. Můj nový Ikea kamarád řešil to samé situace.

„Proč pořád mi říká jak je unavený?“ zeptala se. „Jak by mohl být unavený, a proč by říkal, že na mě?“

Vše, co jsem mohl udělat, je zmáčknout ruce v solidaritě. „Ne vždycky nenávidím ho,“ slíbil jsem jí. „Bude to lepší.“

Podívala se na mě skepticky.

„Úplně jsem nenáviděla svého manžela nejdřív taky,“ dodala jsem. „A tak mnoho z mých přátel mi řekl, že prošel stejnou věc.“

Méně než dva měsíce poté, co jsem měl moje dcera, můj moudrý přítel z dětství otevřel o ní bojuje s poporodní úzkost. Byla neustále nervózní, zpanikařil, provozu za předpokladu, že nějakým způsobem, že se bude dělat něco zničit její dítě pro život — a jako výsledek, ona skončila s vědomím, že její manžel byl veřejný nepřítel číslo jedna. 1.

V současné době, to je nemožné vidět žádné známky velkodušnost ve vašem manžela. Myslím, že můj přítel má přesná slova byla: „I když vím, že se snažil být nápomocný, zjistil jsem, že jsem chtěl, aby ho uškrtit.“ Moje kamarádka sama poznamenat, že trvalo měsíce, než se ji plně uvědomit, že její milovaný manžel měl vlastně stát ďábel. Což je důvod, proč ona chtěla mě varovat, že jsem nebyl sám, když jsem někdy cítil totéž. Její varování se cítím vděčná, potvrzen, a ne sám, nebo blázen. Dala mi svolení, aby zkušenosti a proces emoční nápor, který je žonglování své manželství s rodičovstvím poprvé.

Můj přítel mi vysvětlil, že na vrcholu hormony, úzkost, a jen obecně starat o péči o malé lidské miluješ víc než cokoliv jiného, stává rodič je si uvědomit, jak potřebné jsou — tím, vaše dítě, partner, domov, a pet. Pro mnohé maminky, tam je také zaměstnavatel potřebovat zpátky v práci po své (často neplacené) dovolené. A vaši přátelé tě potřebují, texty podrobně každý krejčovský krize nebo kartáč s hrubým kolegyně hromadí. ~Všechny~ tě potřebuje, ale najednou si jsou si naléhavě vědomi, že existuje zdánlivě nekonečné množství z vás jít kolem.

Zda je či není přesné, v mlze mateřství, budete cítit větší pocit nespravedlnosti, myšlení, Jistě, není tam žádný způsob, že můj manžel si myslí, jak je potřeba, nebo vytáhl v tolika různých směrech, jako já. Můžete se cítím tak naštvaný chcete dát polštář. Možná máte pocit, tak smutné, že vše, co chcete udělat, je sedět ve sprše a plakat. A jo, možná máte pocit, ripování do svého partnera, protože on udělal něco jako jíst cereálie nebo osprchovat a sakra, co byste nedali jíst cereálie nebo osprchovat bez hodině plánování potřeboval, aby se to stalo poprvé.

Tyto malé momenty, podráždění, stavět a stavět, až se podíváte na osobu, kterou milujete a přemýšlet, Kdy jsem začal nenávidět vás, a jak to mám zastavit?

Krása je, že — pokud váš manžel opravdu není ani snaží pomoci — nemusíte dělat nic, opravdu. Nakonec, začnete spát více. Začnete jíst jídla znovu. Můžete dokonce občas sprchou. A nejzázračnější ze všeho je, že v době, budete si uvědomit, že zatímco hmotnost je potřeba neví, kdy to opravdu výtah, nemusíte přijít každou nuanci rodičovství ihned. Jste se vyrovnali s faktem, že vše, co můžete udělat, je dělat to nejlepší — a to znamená, že stanovení priorit, jakkoli se cítí právo na vás.

A co je nejdůležitější, se dozvíte, že váš partner chce jen pomoci. Které plenky, že nebyl kladen na bezpečně? On se snažil, aby mi, nap. To, že dveře, které byly uzavřeny příliš hlasitě? Byl vynést odpadky.

OK, takže to swaddles jinak, nebo není nakrájet banány, jak si udělat. To je dobře — jen se snaží naučit se být rodičem. Uvědomujete si, že tam může být více než jeden „správný“ způsob, jak dělat dané věci — a život se stává mnohem uvolněnější a zábavnější, když se naučíte přizpůsobit a přijmout rozmanitost.

Takže ne, nebudeš nenávidět svého partnera navždy.

Nemluvě o tom, že hloupý hlučném kartáček na zuby, který jsem nemohl starat méně o tom dnes, je nic ve srovnání s tím, vidět ho vzít naši dceru na borůvky a květin na naší zahradě. Na jednání ho šťastně kvak spolu s naší dcerou, když jsme se navštívit kachny v parku. A vidím její tvář se rozsvítí pokaždé, když (ne, skutečně, každý. Jeden. Čas.) on vstoupí do místnosti. Všechny tyto momenty převažují nad všechny nepříjemné ty a připomene, proč máte rádi svého partnera. A nejlepší moment je, když vidíte svého partnera, podívejte se na vaše dítě s kompletní obdiv a lásku, a uvědomit si, že tam je, ve skutečnosti, jeden člověk, který ví přesně, jak se cítíte o tom, že rodič, a díváte se na něj.

Napsat komentář