Zmatená O Potrat Pilulka?

GettyGetty Obrázky GettyGetty Obrázky

Ženy byly pomocí mifepriston, známý jako potrat pilulky, po více než deset let. Ale poslední dobou, proti-potratových skupin vystupňovali své zastrašovací taktiky—říká, že to způsobuje rakovinu prsu, neplodnost, a smrtící infekce—a prosazují zákony, které blokují přístup. Je čas, aby se nastavit na pravou míru.

1. Jak To Funguje

Lékařský potrat vyžaduje dvě pilulky. První, mifepriston, způsobuje, že se embryo oddělit od děložní stěny. Většina žen nic necítím. O dva dny později, pilulka s názvem misoprostol smluv dělohy vypudit embryo. Můžete očekávat, že těžké krvácení, srážení krve a kousky tkáně, poslední asi dva týdny. Šílený fakt: prášky jsou pouze 95 procent efektivní. Pokud jste v nešťastné 5 procent, můžete to udělat znovu, nebo zvolit postup.

2. Jak se Dostat To

Před lety, FDA nastavit protokol, který vyžaduje, aby ženy navštívit lékaře třikrát: získat tři pilulky mifepriston (které jste spolknout v přední části vašeho doc), pak o dva dny později, aby se dvě misoprostol pilulky, a dva týdny po tom, aby zajistily, že léky zabraly. Od té doby, většina lékaři přijali v bezpečí, nižší dávkování, které je méně snaží. Můžete jít na dvakrát: poprvé, aby se jedna tableta mifepristone-si misoprostol den nebo dva později doma-a pro následné návštěvy. Pro pomoc s hledáním ob-gyn nebo na klinice, zavolejte na Národní Potrat Federace na 877-257-0012. Nemusíte ani přemýšlet o objednání on-line!

3. Když Se To Dostane Ošidné

Protože mnoho docs nepoužívám oficiální-ale-zastaralé FDA plán, anti-interupce zákonodárci tvrdí, že drogy jsou nebezpečné, a jít do krajnosti, aby je omezit. Texas se může brzy vyžadovat čtyři návštěvy u lékaře pro nechirurgický potrat, včetně jednoho pro (lékařsky zbytečné) ultrazvuk. To by mohlo znamenat stovky dolarů za test, hodiny v autě, jízdy tam a zpět, aby omezených služeb, a dny nepřišel do práce. Indiana chce, abyste pop pilulky pouze v chirurgické centrum. Wisconsin je MD určit jako „skutečnost“, že její pacient nebyl přinucen brát prášky. Zatímco poskytovatelé, jako je Plánované Rodičovství jsou náročné zákon, se musel pozastavit všechny nechirurgický potrat ve státě.

4. Takže, To Je To Bezpečný?

Ano. Nedávné studie Princetonské Univerzity zjistili, že méně než 1 procento žen, které si to zažít nějaké vážné zdravotní vedlejší účinky. Ve vzácných případech, bakterie může dělat jeho cestu do vašeho děložního čípku a způsobit infekci, ale neexistuje žádný důkaz, že pilulka způsobí, že. Ženy, které mají potraty netrpí dlouhodobé psychické trauma, i když vaše hormony a emoce budou pravděpodobně být všude, i když jste si jisti, že vaše rozhodnutí. „Připravte se na pocit ztráty, než úleva nastává,“ říká Carin Goldstein, rodina psycholog v L. a. Pokuste se najít důvěrníka, který bude podporovat-ne soudit, a pomůže vám pohnout se dál.

ZDROJE: RACHEL JONES, VEDOUCÍ VÝZKUMNÝ PRACOVNÍK NA INSTITUTU GUTTMACHER PODSTOUPÍ; ABIGAIL DLOUHO, ŘEDITEL PUBLIC AFFAIRS PRO DANCO LABORATORIES; TIA PALERMO, PHD, ČLEN PLÁNOVANÉ RODIČOVSTVÍ HUDSON PECONIC PŘEDSTAVENSTVA; LIN-FAN WANG, MD

Napsat komentář