Změnila jsem příjmení v Mých 20s, ale Ne pro Manžela

Před třemi lety, letos v červenci, jsem si změnila příjmení. Narodil jsem se Amanda Feinberg, a na svět jsem teď Amanda Fayer. Mám novou kartu sociálního zabezpečení, cestovní pas, řidičský průkaz, nájemní smlouvu a kreditní karty. Můj postgraduální studium stupeň má jiné příjmení než můj bakalářský diplom. Ale já nejsem, a nikdy nebyla vdaná. Změnil jsem si jméno jako způsob, jak vytvořit své vlastní identity, a, no, protože jsem chtěla.

Moje nové příjmení pochází z mého klanu. Moje babička, Renee Faye Herzog (rozená Bettleman), pro mě byl mnohem víc, než jen matka mé matky. Pro jak daleko záda jak si vzpomínám, moje babička to roli v mém životě, byl silný, poté, co se stěhoval s rodiči po rozvodu a první ze dvou diagnostiky rakoviny prsu, když jsem byl dítě. Nic, nadšená mi víc než v pátek večer sleepover u babičky nebo na výlet ven na večeři. Můj zmenšen-dolů, dva-kus nylon kombinézy podobal „babička vyhovuje“ ve skříni, a ve věku 6, dokonce jsem se snažil, abych si obarvila vlasy na červeno, aby odpovídaly její.

Ona mě naučil, jak plést, vařit, a jak si zavázat boty.

Takže, když ona byla diagnostikována s terminálu rakovinu vaječníků v roce 2011 a já se dozvěděl, že můj nejbližší přítel zemře — a brzy — myslela jsem, že dlouho a tvrdě o tom, jak jsem mohl, aby ji s sebou navždy.

Autorova babička na její maturitě. S laskavým svolením Amanda Fayer

A pak jsem si myslel, že o síle jméno. Tradičně, ženy v USA si rodinné jméno jiné osoby, jakmile oni jsou ženatí, ale jeden v 27, jsem se cítil trochu tlak, aby se oženit. Já bych byl právě přijat na postgraduální studium a byl na dobré cestě k mít úspěšnou kariéru. Co mi bránilo začít znovu, s otěže své vlastní identity a přijít s názvem, který ctí moje babička — něco, co mi připomnělo jí hluboce a často, když jsem mluvil, nebo se podepsal mým jménem? Nevadilo Feinberg, ale nemilovala jsem ho.

A tak „Fayer“ se narodil, směs babiččino jméno, Renee a její prostřední jméno, Faye. Pomocí názvu Fayer, nejen, že bych mohl držet moje iniciály, mohl bych také udržovat Židovské příjmení a moje vazby k dědictví mé rodiny. Nikdy jsem neuvažovala nad změnou mého příjmení z jiného důvodu, než manželství, a tak se období reflexe, které následovalo, bylo nezmapované území. Zkoumal jsem každý úhel: městské, státní a federální pokyny, související poplatky a udělal seznam všech potenciálních překážek a vedlejší účinky, z objemu papírování, zmatek neočekávané změny názvu by povolení.

To řekl, byl jsem překvapen, s procesem a jak snadné to bylo. Všichni ve všech, změna trvalo několik měsíců. V New York City stojí jen 65 dolarů podat návrh u soudu a po dvou rychlých výlety do města, Manhattan, Centrum, Ulice, můj nový název byl schválen. Nejvíce frustrující část bylo najít přesné změny platit prodavače a největší nepříjemností bylo čekání ve frontě na DMV, aby si můj nový řidičák. Jakmile soudce udeřil kladívkem a změna oznámena v místních novinách, to bylo oficiální. 13. července 2012, stala jsem se Amanda Fayer.

Jak měsíce plynuly, jsem řekl, lidé — širší rodina, přátelé, kolegové — a hlavně, ulevilo se mi a mírně zaskočen tím, jak mu oporou. Ano, často krát, předpokládám, že se vzali. Nebo se rozvedli. Když se zeptal, já odpověděl přímo a výstižně. Já bych změnil své jméno na počest mé babičky a vytvořit profesionální příjmení, co jsem vstoupil do absolvent školy. Cítil jsem se více nezávislé a zmocněn — nemusela jsem nikoho jiného, aby o tom můj poslední jméno pro mě. Pro první čas, že jsem udělal něco jednoznačně mi v každém směru.

Vyprávění mého otce nebylo tak snadné.

Jeho odpověď byla úsečná a emocionální. Trvalo mi říká mu chvilku čas na to, aby to vstřebal.

„To je směšné,“ řekl mi přes jídelní stůl. „Nebudeš Feinberg už!“

Jak on to viděl, mé rozhodnutí bylo jednoznačné odmítnutí a pocit, že zbytečné pauzu od naší malé, pevně-pletené rodiny. Podruhé, vstal od stolu ukončit konverzaci a nikdy jsme to probrali znovu.

Autor s jejím otcem. S laskavým svolením Amanda Fayer

Štít ho z mého výběru, a jak je z něj cítit, jsem se snažil zmírnit jeho run-in s mým novým jménem. Věděl jsem, že se i nadále používat svůj původní e-mailovou adresu, dokonce i poté, co jsem oficiálně změnil to, tak, imunizovat mu z směnu, jsem nastavit pravidlo v Gmailu. Když můj otec mě e-mailem, měl by vždy dostat odpověď od Amandy Feinberg. Všichni ostatní (včetně mé matky) by obdržet odpověď od Fayer. V průběhu času, Fayer, a všechny prvky, které se ho dotknout — e-mailové adresy, sociálních médií účty, záznamy zaměstnanců, nájmu bytu — se stal můj nový normál. Ale rozhodl jsem se to nemusela být tak normální, můj otec. Jsem nastavit ještě další pravidla, takže vždy, když jsem vstoupil do jeho e-mail, připadl poslat z mé staré Feinberg účet. On nikdy neměl cítit phantom políček do tváře viděl název Fayer v jeho poště, a nikdy jsem mu neřekla, proč.

To nebylo až do pohřbu mé babičky o rok a půl později jsem se dozvěděl o jeho přijetí. Nikdy mi to neřekl přímo, ale po doručení jsem zaslechl rozhovor, který měl s přítele rodiny, který požádal o mém rozhodnutí, na počest mé babičky a změnit jméno. On byl chvíli zticha, a nejdřív jsem si myslel, že ignoruje otázku. Ale když znovu promluvil, odpověděl s hrdostí, a řekl: „bylo To extrémně radikální a velmi krásná, stejně jako ona.“

Takže když můj otec náhle zemřel letos v dubnu, poprvé jsem cítil, že jsem ztratil naše jediná zbývající kravatu. Výměna „Feinberg“ s „Fayer“ jasně vytvořené vzdálenost mezi námi. Jsem již sdílel jeho jméno a v mnoha ohledech jsem se rozhodla oddělit od původní identity, kterou mi dal. Ale jeho reakce na pohřbu mi umožnilo pochopit jeho plně tvořil pohledu: nakonec, věděl, že změna, pro mě, byla pouze forma osobní prsou, nikoli prostředkem zavrženého rodiče. A s ním pryč, rychle jsem si uvědomil, nikdy jsem potřeboval příjmení k nám připojit. Budu vždy dcerou svého otce, i přes naše odlišné příjmení a skutečnost, že už tady není.

Důvod stranou, změna příjmení není pro každého, ani je proces pro netrpělivé nebo slabé srdce. Ale všechny věci považován, jsem hrdý, že jsem měl šanci, aby se moje babička pocit, tak miloval předtím, než zemřela. Nebyla tak srdečná žena, a vždycky měla něco říct, ale v den, kdy jsem jí řekl, že změna jména byla jeden čas byla na rozpacích pro slova.

Takže budu měnit mé jméno znovu, jakmile jsem se oženil? Nevím to teď, já tam ještě nejsem. Ale pro teď, mám extrémně radikální, velmi krásné příjmení, že znamená pro mě celý svět.

Napsat komentář